Ortak Alan Sigortası

ORTAK ALAN
SİGORTASI

Hızlı ve Güvenilir Kurumsal Sigorta Çözümleri

ortak alan sigortası izmir

Site/Apartman Ortak Alan Paket Sigortası

Kurumsal ortak alan sigortası, bina / site içerisindeki her dairenin ortak kullanım alanlarını ve ticari ortak alanları koruma amacı taşıyan bir yangın sigortası türüdür. Tüm dairelerin ortak kullanım alanlarını ve kurumsal yerleri korumakla görevli olan bina ve site yöneticilerinin sıklıkla tercih ettiği ortak alan sigortası, yaşam alanlarını teminat altına almaktadır.

Uygun sigorta şirketlerinden biri olan sigorta acentesi Uslu sigorta, bina ve site yöneticilerine ortak alanları korumaları için en uygun sigorta teklifini sunmaktadır. Uslu sigorta, ortak alan sigortası içerisinde daire sakinlerinin güvenliğini güvence altına alarak, isteğe uygun kapsamlı bir sigorta seçeneği sunmaktadır.

Ortak Alan Sigortası Ne İşe Yarar?

Sigorta türleri içerisinde yangın sigortasının altında yer alan bu sigorta iki başlık altında incelenmektedir. Bunlardan biri olan site ve apartman alanlarının korunması olarak yer alırken bir diğeri ise ticari ortak alanların ( plaza vb.) korunması olarak yer almaktadır. Ortak alan sigortası, bu iki alan içerisinde ortak kullanım gerektiren materyalleri korumaktadır. Zorunlu olarak içeriğinde bina yapısının korunmasını içeren Ortak alan sigortası aynı zamanda ana ve ek teminatlar içermektedir.

Ana teminatlar;

  • Bina çökmesi, yaşanabilecek patlamalar sonucu yangın
  • Sel, dolu, rüzgar sonucu oluşabilecek zararlar
  • Terör olayları olarak sıralanmaktadır.

Ek teminatlar ise kişinin isteğine özel olarak eklenmektedir