Trafik Sigortası

TRAFİK
SİGORTASI

Kurumsal Trafik Sigortası Çözümlerimiz

zorunlu trafik sigortası izmir

Zorunlu Trafik Sigortası

Uygun sigorta şirketleri içerisinde Uslu sigorta, yıllardır hizmet verdiği sigorta sektöründe uzman kadrosu ile sizleri güvence altına almaktadır. En uygun sigorta teklifini alabileceğiniz Uslu sigorta çözümleri, dilediğiniz her alanda sizi yalnız bırakmayacaktır. Otomobil sigortalarından biri olan trafik sigortası, herhangi bir durum anında karşı aracın güvenliğini temin eden bir sigorta türüdür.

Kasko sigortası ile zaman zaman karıştırılan trafik sigortası, kasko sigortasının tam aksine karşı tarafın haklarını güvence altına almaktadır. Bunun yanı sıra kasko sigortası isteğe bağlıyken, trafik sigortası yapılması zorunlu bir sigorta çözümüdür.

Otomobil – Araç Sigortası

Trafik sigortası, karayolu taşıtlarında geçerli olan otomobil, bisiklet, kamyon vb. taşıtların kaza geçirmesi sonucu üçüncü şahısların haklarını koruyan bir sigorta türüdür. Otomobil sigortaları içerisinde yer alan zorunlu trafik sigortasını yaptırmayan kişiler trafikten men edilerek, belirli bir para cezası ödemek zorunluluğundadır. Bu sebeple trafik sigortası yapılmamış bir aracın trafiğe çıkması mümkün değildir.

Kasko ve trafik sigortalarını bu yönüyle karıştırmamak gerekmektedir. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu gereğince her yıl yenilenmesi şartı ile zorunlu kılınan trafik sigortası, ana ve ek talimatlar olmak üzere iki kısma ayrılmaktadır.

Ana teminatlar;

  • Sağlık gider teminatı
  • Ölüm teminatı
  • Maddi zarar teminatı
  • Devamlı malul olma teminatı olarak oluşturulmaktadır.

Ek teminatlar ise araç sahibinin isteğine yönelik eklenmektedir.

Etiketler: en uygun fiyatlı trafik sigortası, sigorta teklifi, izmir sigorta acentesi, trafik sigortası izmir